Co představuje klasiku?

Na začátku na jaře jsme diskutovali o tom, zda Valentino nezaměnitelné rockstudy byly nyní považovány za klasiku, téměř deset let poté, co je Valentino debutoval. Zatímco verdikt byl samozřejmě smíšený, mnoho z vás vyvolalo myšlenku toho, co vlastně nazývá něčím klasickým. Komentátor Marla se zeptal: „Co představuje klasiku?“. Uvedení, že odpověď nemusí být tak základní a zřejmá, jak se zdá. Co tedy trvá, než kabelka získá klasický status?

Classic má podle Merriam-Webster několik různých významů. Každodenní použití slova je definováno jako „historicky nezapomenutelné“ a/nebo „slouží jako standard excelence, tj. Uznávaná hodnota“. Naopak, definice módy slova popisuje klasiku jako „charakterizováno jednoduchými, přizpůsobenými liniemi“.

Slovo klasika, pokud se aplikuje na módu a kabelky konkrétně, je docela objektivní. Klasiku bych popsal jako tašky a návrhy, které mají nadčasovou přitažlivost, což znamená, že zůstanou relevantní pro nadcházející roky. Okamžitě přijde na mysl několik tašek, které bych považoval za klasiku – bez ohledu na to, kdybych je osobně nosil nebo ne. Pokud byste se měli zeptat nějakého milovníka kabelky, rychlý taška Louise Vuittona, Chanel’s 2.55 a klasické klapky a Hermès Kelly a Birkin by byly zahrnuty prakticky v každé odpovědi. Když pomyslím na tašky, které budou kolem nadcházejících let, tyto tašky obstály ve zkoušce času. A kdybych si chtěl koupit tašku, kterou bych mohl předat své neteře nebo budoucímu dítěti, jedním z nich by byl můj go-to.

Dalším bodem, který je relevantní, je myšlenka klasické tašky versus klasický styl. Dalo by se tvrdit, že každý milovník tašek potřebuje ve svém šatníku černou klapku, protože je to klasika, ale to, co se jeden milenec kabelky rozhodne koupit přes druhého, může být nesmírně odlišné. Klasický styl, jako v siluetě, kterou lze snadno nosit, odkazuje na jednoduchost a nositelnost ve stylu versus konkrétní design návrháře. Například, když mé sbírce chyběla černá klapka, kterou jsem mohl každý den nosit, vybral jsem si Gucci’s Marmont Flap Bag. Ačkoli se hodí k účtu a je to jednoduchá každodenní černá taška, samotná taška je považována za mnohem více na módní straně.

Třetím bodem, který je také pozoruhodný, je myšlenka renomované tašky versus klasika. Kultovní, která je definována jako něco, co je „široce uznávané a dobře zavedené“, je o něco méně široké a jednodušší definovat. Milovníci kabelky se pravděpodobně mohou dohodnout na tom, že taška je známá (tj. Dobře rozpoznaná), ať se jim to líbí nebo ne. Například kniha Dior’s Book Tote se stala ikonou pro značku v krátkém časovém období. I když ne každý by si osobně nosil nebo si koupil, kniha je okamžitě identifikovatelná a rozpoznána milovníky kabelky po celém světě, což z něj činí skutečnou definici slova.

Zatímco proslulé tašky mohou přijít a odcházet, klasická taška zůstane relevantní po celá desetiletí. Klasická taška pro mě znamená nadčasový design, na který se rok co rok dostanu. Jak definujete klasiku a které tašky ve vašem šatníku považujete za svou klasiku?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Kooba CallieKooba Callie

potěšil den svatého Patrika! Kooba Callie Dnes si všichni přejí být Irové! Nevšimnete si, že v den svatého Patrika se všichni začnou bloudit ze seznamu příbuzných, díky nimž je irský.